Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Sąd Najwyższy kontra PiS, prezydent ułaskawi kogo chce, gdzie chce i jak chce

bazinga

„Monarchowie, królowie mieli prawo łaski i ułaskawiali kogo chcieli, gdzie chcieli i jak chcieli” [1] – tłumaczy europoseł PiS Ryszard Czarnecki przyznanie prezydentowi uprawnień do ułaskawienia kogo chce i kiedy chce. Fakt. Piękne czasy. Słońce obracało się dookoła Ziemi, wrogowie władzy szybko kończyli kariery, a Kościół dokładał starań, by odkrycia naukowe niezgodne z Biblią i fundamentalistyczną doktryną dokonywały swojego żywota na stosie. Nierzadko wraz z samym odkrywcą.

Miłośnikom pisowskiej odmiany katolicko-partyjnego fundamentalizmu chciałem jedynie przypomnieć, że monarchowie i królowie mieli również prawo uwięzienia i spalenia na stosie „kogo chcieli, gdzie chcieli i jak chcieli”. Oczywiście, możecie śmiało twierdzić, że posuwam się za daleko w tej wizji nowej, polskiej „demokracji”. Powiem więcej, mam nadzieję, że faktycznie posuwam się za daleko. Krytyka moich mrocznych obrazów przyszłości jest jak najbardziej wskazana.

Niemniej i nijako przy okazji będę wdzięczny za argumenty przemawiające za tym, że Polska nie zmierza w stronę putinowskiej Rosji. Względnie, że jeszcze nią nie jest.

 

 

By Pochwała Głupoty, GildiaBlogerów na FB


[1] https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/posel-pis-proponuje-zmiany-w-kpk-to-nie-jest-raport-mniejszosci,745803.html

 © Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci