Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Antoni Macierewicz i nowa prawda smoleńska

bazinga

„Dzisiaj wybór nie dotyczy tego, czy to polscy piloci zawinili przy katastrofie smoleńskiej lub czy był to zamach, lecz tego, czy rozpad samolotu prezydenckiego dokonał się w powietrzu dlatego, że dopuszczono świadomie samolot z wadą techniczną do takiego lotu, czy też mieliśmy do czynienia z umyślnymi działaniami mającymi na celu zniszczenie tego samolotu w powietrzu” – Antoni Macierewicz, szef MON, o nowej wersji przyczyn katastrofy smoleńskiej (za gazeta.pl).

Bazinga! – Przekładając z rządowego na nasze. Czy Donald Tusk wiedział o wadzie technicznej prezydenckiego samolotu, czy też to on sam nakazał zepsucie Tupolewa? A może, idąc tropami bloga rozrywkowego, sam Donald Tusk biegał po lotnisku ze śrubokrętem w ręku? (z Kamerą Wśród Ludzi)? Zapewne niedługo poznamy prawdę. Kolejną prawdę. Tym razem tę prawdziwą prawdę.

A może nie?

 

Szczerze mówiąc nie wiem, ile prawd związanych z katastrofą smoleńską już poznaliśmy. Ale tym razem prawda może zyskać nowy, nieznany wcześniej wymiar. Spreparowanie dowodów. Mam nadzieję, że coś takiego nie będzie miało miejsca, ale biorąc pod uwagę długi okres czasu, jaki zabrało ministerstwu opracowanie nowej wersji przyczyn katastrofy, jestem pełen obaw.

Historia wielu państw pełna jest oficjalnych wersji wydarzeń, które nie są w stanie obalić dowodów tak zwanych teorii spiskowych. Jedyne, co może zrobić państwo, to przypiąć jakiemuś twierdzeniu łatkę spisku, autora uznać za świra i trzymać się od drażliwej kwestii tak daleko, jak to tylko możliwe. Przykłady? Trzy najbardziej znane: zabójstwo Kennediego, atak na Pentagon 11-go września 2001 roku oraz katastrofa „Kurska”.

Czy Antoni Macierewicz, i to jako członek rządu RP, pójdzie krok dalej i nie poprzestanie na interpretacji faktów, ale zacznie tworzyć własne? Zobaczymy. Jednakże patrząc na państwo przez pryzmat „prawdy” głoszonej w TVP, mam bardzo mroczne przeczucia.Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ciotkaeliza

    Polacy już się uodpornili i jaka by ta nowa prawda o katastrofie smoleńskiej nie była przeżyjemy, a ta prawda ,,prawdziwa,, wyjdzie pewnie za 70 lat. Damy radę.

  • bazinga

    @ciotkaeliza
    Jeśli medycyna nie poczyni drastycznych postępów w kwestii przedłużania życia, nie załapię się na prawdę :)
    Niemniej podziwiam Twój optymizm :)

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci