Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Wolność słowa, czyli aplauz dla pomysłów PiS

bazinga

„Ustawa medialna wymaga pewnego pośpiechu. Jeżeli media wyobrażają sobie, że będą przez najbliższe tygodnie zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać” – zakomunikował światu znany miłośnik wolności słowa i jeden z setek kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla, Ryszard Terlecki (za gazeta.pl).

Bazinga! – Szczerze mówiąc, Komitet przyznający pokojowe „Noble” będzie miał problem. Czy przyznać nogrodę PiS-prezydentowi Dudzie, czy przyznać ją PiS-premier Szydło. A może nadszyszkownikowi Kilkujadkowi? Tylu godnych kandydatów, a nagroda tylko jedna. Mamy zapewnione „Peace Prize’y” na najbliższe dwa wieki.

Zwłaszcza teraz, kiedy do walki z demokracją w Polsce szykują się Parlament Europejski i być może nawet Barack Obama. Którego co prawda angażowanie się w wewnętrzne sprawy Polski średnio kręci, ale samo to, że nie da Najbardziej Obliczalnemu z Obliczalnych bomby atomowej zakrawa na poważny zgrzyt dyplomatyczny. Tym samym Antoniego MONcierewicza również wpisujemy na listę kandydatów do pokojowego Nobla. Za… Za postawę. I samolot.

Co do samego przejęcia mediów publicznych. To akurat było pewne i PiS nie krył się ze swoimi planami jeszcze przed wyborami. Można więc przyjąć, że naród tego właśnie się domagał. Pozostaje pytanie, czy na mediach publicznych się skończy i czy na przykład moja prywatna strona z blogiem politycznym któregoś dnia zamiast kolejnych artykułów i memów nie wyświetli komunikatu „Byliśmy tu. ABW”.

Pożyjemy zobaczymy, ale państwa totalitarne mają swoje własne reguły, w których wolność słowa żadną miarą się nie mieści. A że nasz totalitaryzm rozwija się nadzwyczaj szybko, zakładam, że zapowiadana ustami Mariusza Bezwzględnie Niewinnego ustawa antyterrorystyczna może uznać mnie za terrorystę. A przynajmniej za wywrotowca, względnie element aspołeczny.

Bosz… Za piętnaście lat, po kolejnym okrągłym stole, będę kombatantem ;-)Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ilenka50

    No cóż, ja pewnie też będę terrorystką i wywrotowcem, ale mniej się cieszę, bo jestem stara i po kolejnym Okrągłym Stole może się zdarzyć, że demencja nie pozwoli mi przypomnieć sobie, czemu jestem kombatantką:(((

  • bazinga

    Wystarczy, że zapamiętasz adres swojego bloga ;-) W razie czego będziesz mogła sobie przypomnieć :D

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci