Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Opozycja na emigrację, reszta siedzieć cicho

bazinga

"No jak mogą być sędziami, skoro nie złożyli przysięgi? Powołajcie sobie Trybunał Konstytucyjny na uchodźstwie, bo widzę, że do tego to teraz zmierza, żeby tworzyć alternatywne ośrodki władzy" – stwierdził poseł Jacek Sasin w ramach walki z demokracją w Polsce (za gazeta.pl).

Bazinga! – W pierwszej chwili nawet się obruszyłem na posła Sasina, który sugeruje emigrację opozycji, i to parlamentarnej. Ale po namyślę muszę przyznać, że pomysł nie jest taki zły.

Jeśli przejrzymy wszystkie pomysły PiS z kampanii wyborczej, dodamy do tego pomysły Episkopatu a na całość nałożymy faktyczne, finansowe możliwości państwa, to emigracja już teraz jest pomysłem wartym rozważenia. Z jednej strony uciekając od jesieni Średniowiecza, z drugiej strony uciekając z polskiej wersji Grecji. A może i od totalitaryzmu?

Być może w nieodległej przyszłości służby będą zamykały opozycję ze słowami „A Sasin mówił”.. 

.  

.  

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • ilenka50

  Jeśli nas przyjmą, bo prawdę mówiąc Polska jest coraz gorzej postrzegana i na Polaków w Europie nie czekają z otwartymi ramionami. Zwłaszcza, że niewiadomo, czy nie przyjeżdża krypto-PiSopodobny.

 • bazinga

  Nie jest jeszcze tak źle. Jeśli Polak zna język i dysponuje kulturą osobistą to cały czas jest mile widziany w państwach Unii. Ale fakt, że to może się skończyć. Z drugiej strony PiS może zamknąć granicę twierdząc, jak nadszyszkownik Kilkujadek, że potrzebują wszystkich obywateli. W końcu ktoś będzie musiał pracować.
  Chociażby do dwunastej ;)

 • 40cztery

  Słyszałem, że "polska w ruinie" to nie była diagnoza, tylko obietnica wyborcza

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci