Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Oblężona twierdza Jarosława Kaczyńskiego vs. Ewa Kopacz

bazinga

„Nasza Polska nie jest obozem oblężonym przez obcych. Nasza Polska nie pyta, kto w co wierzy i kim byli jego przodkowie. Spuścizna naszej historii to otwartość na tych, którzy od setek lat w naszej Rzeczypospolitej szukali schronienia przed prześladowaniami” – stwierdziła w orędziu premier Ewa Kopacz w kwestii uchodźców (za gazeta.pl).

Bazinga! – Co na to Jarosław Kaczyński? Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Polska jest oblężoną twierdzą. Co więcej – twierdzą coraz bardziej oblężoną. Z zachodu naciskają na nas Niemcy i całe szczęście, że Odra nas dzieli. Ze wschodu i północy Putin, z południa napierają uchodźcy. A do tego po drugiej stronie Bałtyku czyhają Szwedzi, którzy mają czelność pyskować Prezesowi.

I jak tu wierzyć Ewie Kopacz, kiedy wrogowie otaczają nas zewsząd? A do tego jeszcze przez miesiąc Prezes musi znosić rządy sondażowej mniejszości. O dziennikarzach i blogerach nie wspominając.

„Czego się od nas oczekuje? Chodzi o gest solidarności. Liczba uchodźców, których mielibyśmy przyjąć, jest symboliczna, stanowi bardzo drobny ułamek całości. Otworzymy się na rodziny z dziećmi uciekające przed śmiercią” zapowiedziała Ewa Kopacz (ibidem).

„Polska jest i będzie bezpieczna. Polska jest i będzie proeuropejska. Polska jest i będzie tolerancyjna” (Kopacz, ibidem).Panie premier, Polska nie będzie ani proeuropejska, ani nie będzie tolerancyjna. Tak prawdopodobnie niedługo zdecyduje naród, który odda władzę ksenofobom. A przy okazji i kilku innym „-fobom”. Nikłe szanse, by stanowisko elektoratu znacząco się zmieniło w ciągu najbliższego miesiąca.

Problem w tym, że rządy Kaczyńskiego i realizacja głoszonych postulatów sprawią, że Polska przestanie być bezpieczna. Nikt nie będzie umierał za prawicowy reżim.

 © Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci