Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Premier Kukiz, czyli mrok nadciąga.

bazinga

„Zakaz reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym (za wyjątkiem mediów branżowych reklam w mediach wydawanych za granicą do tamtejszego klienta)” – z programu Pawła Kukiza dotyczącego mediów (za gazeta.pl).

Bazinga! – No cóż, będzie problem. Firmy państwowe, zapewne i takie o dużym udziale Skarbu Państwa w akcjonariacie, będą miały problem. Nie będą nas kusiły swoimi ofertami ani PKO BP, ani Poczta Polska, ani PGE. Za to Santander, InPost czy RWE jak najbardziej tak.

Dlaczego Kukiz chce zabić polskie przedsiębiorstwa? Nie mam pojęcia. Ale to może mieć związek z polską racją stanu, na która często się powołuje.

Koncepcja polskiej racji stanu znalazła się w programie Kukiza: „Zakaz reklamy firm państwowych w mediach ukaranych sądowo za publikację nieprawdziwych materiałów sprzecznych z polską racją stanu” (ibidem). A za publikację informacji nieprawdziwych, ale niesprzecznych z polską racją stanu? A za publikację prawdziwych i sprzecznych? Intrygujące…

Do tego znowu oberwie się Tomaszowi Lisowi, którego nowa, nadchodząca władza chyba nie pokochała: „Zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych (Vide Tomasz Lis - z jednej strony "dziennikarz" TVP, z drugiej płacą mu Niemcy wydający Newsweeka)” (ibidem).

Do kompletu dojdą „Kary za rozpowszechniania nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu "Polskie Obozy")” (ibidem).

Ciekawe, czy Paweł Kukiz planuje przy okazji ostatniego podciągnąć pod „rozpowszechnianie nieprawdy” pytanie oraz „myślenie Giertychem”. Czyli zaczynanie każdej wypowiedzi od „nie można wykluczyć, iż…”. Na wszelki wypadek już dzisiaj można stosować odpowiednią manierę.

Gdyż nie można wykluczyć, iż Paweł Kukiz nie zostanie premierem.© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci