Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Tomasz Lis radzi Andrzejowi Dudzie a Polska jest wspólnym domem?

bazinga

bronisław komorowski przegrana mem

mem za pochwalaGlupoty.pl

„Andrzeja Dudę z całego serca proszę o jeszcze jedno. Wywodzi się Pan ze środowiska, które ma niebezpieczną skłonność do ideologizacji życia publicznego, do narzucania swych przekonań innym, ze środowiska, które nie przepada za tolerancją i otwartością. Jeśli nie oprze się Pan pokusie, by swej partii w dziele ideologizacji przeszkadzać, szybko straci Pan poparcie, równie szybko stopnieją też Pana szanse na reelekcję, o którą bój zaczyna się w dniu wyboru” – Tomasz Lis radzi i straszy Andrzeja Dudę (za tokfm.pl).

Bazinga! – W pierwszej chwili myślałem, że Tomasz Lis prowadzi dialog wewnętrzny, ale jednak nie. Ideologizacja życia publicznego jak widać nie dotyczy taśm kelnerów czy kilometrówek. Jest znacznie szersza, dotyczy tolerancji i otwartości. Wezwanie więc słuszne, ale i kompletnie bez sensu.

Zgaduję, że Tomasz Lis miał czas posłuchać od czasu do czasu wynurzeń Andrzeja Dudy i zdaje sobie sprawę, że wzywanie go do tolerancji w stosowaniu jego katolickiego światopoglądu w polskim życiu społecznym i w polskim porządku prawnym oznacza de facto nawoływanie za złamaniem jego wyborczych obietnic. Polska skręca w stronę katolicyzmu. Tak zdecydowała młodzież, którą poglądy Andrzeja Dudy uderzą w praktyce. Ale to kiedyś.

Co do koncepcji Tomasza Lisa, że „Bronisław Komorowski był dobrym prezydentem, ale jego i jego otoczenie "uśpiły" bardzo dobre sondaże poparcia” (ibidem). Nie był dobrem prezydentem i to nie tylko kwestia „uśpienia”. To cały zestaw działań w ostatnich tygodniach i brak działań w ostatnich latach. Nie tylko ze strony Bronisława Komorowskiego ale i całej Platformy (vide: Bronisław Komorowski przegrywa, czyli jak stracić poparcie w kwartał).

A tak na marginesie. Ciekawe ile głosów odebrały Bronisławowi Komorowskiemu wypowiedzi Tomasza Lisa o Pawle Kukizie idącym do Parlamentu po 11 tysięcy miesięcznie? (Prezydent Kukiz, poseł Kukiz i Tomasz Lis).

Natomiast, Tomaszu Lisie, że tak zacytuję: „Część Polaków jest dziś w humorze doskonałym, część w fatalnym. Ale wyborcze emocje za chwilę opadną. Uczucia zaś przygasną. Na końcu, i to jest w sumie najważniejsze, musimy się tu zmieścić wszyscy, bo dom zwany Polską jest i pozostanie wspólny” (za tokfm.pl).

Polska od dawna nie jest wspólnym domem. I dopóki nie znajdziemy wspólnego wroga, jednoczącego całe społeczeństwo pod wspólnym sztandarem, wspólnym domem nie będzie.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Jacek Z] *.ip.inter-reh.pl

    Wychodzi facet od lekarza, chwilę zastanawia się i wraca do gabinetu. Pyta lekarza:
    "Panie doktorze, jak to było? Cwany Lis? Chytry Lis?"
    "Syfilis, proszę pana, syfilis"-odpowiada lekarz.

  • bazinga

    Nie wiem, jak na to odpowiedzieć, więc zacytuję TVN: "yyyyyy........" ;)

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci