Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Czwartkowa debata prezydencka w TVN za nami, chce Wam się głosować?

bazinga

mem debata prezydencka w tvn

mem za pochwalaGlupoty.pl

„Jak wynika z danych Nielsena, średnio 4,92 mln widzów w wieku 4+ oglądało wczoraj debatę Komorowski - Duda na antenie TVN. Zapewniło to stacji 32,3-procentowy udział w czasie nadawania” – podaje wyborcza.biz, a oglądalność debaty, jako jej zwycięzca, została ogłoszona już wczoraj na pochwalaGlupoty.pl

Bazinga! – Czyli Polacy polityką i wyborami jeszcze się interesują. 5 milionów ludzi zasiadło przed telewizorami, żeby obejrzeć debatę polityczną. Co prawda z tego, co się orientuję, większość telewidzów nie nastawiała się na merytoryczne argumenty, co oprócz zapowiedzi zainteresowanych sztabów nic na taki kierunek dyskusji nie wskazywało. I z całą pewnością większość się nie zawiodła.

Z drugiej strony zabawnie i śmiesznie również nie było. Atmosfera ciężka, nadęto – nerwowa, wątki szarpane, błysnęły tylko flesze. Dłużyzn nie było i o dziwo kandydaci generalnie trzymali się wyznaczonych ram czasowych. Co wynikało albo z tego, że postanowili pozostać w zgodzie z wcześniejszymi ustaleniami, albo z tego, że nie mieli nic więcej do dodania. Pierwszego nie obstawiam.

Generalnie 5 milionów telewidzów obejrzało marne widowisko, pozbawione jakiejkolwiek głębszej wizji przyszłości. I już w niedzielę, mając ciągle w pamięci migawki z debaty, będą decydować, którą nogę kazać sobie amputować (oczywiście, że to z błyskotliwa myśl Jeremiego Clarksona!).

A wybieramy między obecnym prezydentem, którego dynamika działań zapewne od poniedziałku powróci na sprawdzone tory, oraz Andrzejem Dudą, którego od Komorowskiego różnią nie tyle poglądy, w obu przypadkach prawicowe i katolickie, ale ich głębokość. U Andrzeja Dudy łatwo zauważyć znacznie większą gorliwość do realizowania własnych postulatów, które krajowi się nie przysłużą.

Innym słowy Bronisław Komorowski pozostaje złem mniejszym, bo jego gorliwość za chwilę wyrżnie o prezydenckie marmury i zapewne upadku nie przeżyje. Ale może to i lepiej?

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [A teraz - DO BOJU] *.189.219.193.skyware.pl

    Jest nas ARMIA. Jak weźmiecie babcie na wybory będzie nas DWIE ARMIE. Wygramy!! To nie są żarty. To jest walka o Polskę. WSIowy ucieknie do Moskwy.

  • bazinga

    No błagam :) Nawet na małych blogach spamujecie? :)

  • ams800

    głosować na tzw. mniejsze zło to jak dać sobie wyciąć zdrową nerkę (zbieżność z aktualnymi wydarzeniami przypadkowa): mam nerkę z rakiem poddałem się operacji więc jest w porządku, mimo że dalej mam chorą nerkę - głosować się chce, lecz się za chiny nie może, dzięki, pozdrawiam

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci