Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Donald Tusk, Lech Kaczyński, Władimir Putin. Smoleńsk jak Katyń.

bazinga

„Człowiek podobny do Tuska już nieraz gościł na okładce tygodnika, raz był żołnierzem wyklętym, raz bolszewikiem przeganianym przez polskiego ułana. Tym razem – można się spodziewać – przekaz redakcji po nieuchronnej awanturze będzie podwójny. Cichy, dla swoich: stać nas na wyrazisty greps. Głośny, dla przeciwników: podobieństwo jest całkowicie przypadkowe. Czy wyprą się również prezydenta Kaczyńskiego?” – Piotr Mucharski rozważa, kim są postaci na okładce dodatku do tygodnika „wSieci”, czyli „wSieci Historia” (za tygodnikpowszechny.pl).

Bazinga! – Okładka prezentuje się okazale. Darując sobie opisy, pozwolę sobie zamieścić kluczowy fragment obrazu ze strony gazety:

 

Jest oprawca przypadkowo podobny do Donalda Tuska, ofiara przypadkowo podobna do Lecha Kaczyńskiego i dokonujący egzekucji kat, całkowicie przypadkowo podobny do Władimira Putina.

Komentować? Można, ale komentarz wcześniej czy później zahaczyłby o Berlin lat trzydziestych, więc w sumie sobie daruję.

Z drugiej strony obrazek coś pokazuje. Prawdziwi Polacy, do których tygodnik adresuje swoje teksty, są zdecydowanie głębiej przesiąknięci ideologią, niż do tej chwili mi się wydawało. Z tego miejsca wypada więc podziękować redakcji „wSieci” z odkrycie, jak głęboki rów dzieli obie Polski.

Rów chyba niemożliwy do zasypania. Zwłaszcza, że kopiący go politycy, i redaktorzy, sięgają po coraz większe szpadle.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość *.9-1.cable.virginm.net

    gupek

  • Gość: [krystyna] *.klodzko.vectranet.pl

    to calkiem mozliwe tylko w wersji =podroz samolotem, juz w Gdansku obaj sie dogadali i slowa DIELAJ SWOJU JA WSJO UBIORU ,ktore powiedzial Putin - tlumacza wszystko co sie stalo i dzieje do dzis. Moim zdaniem Tusk to sprzedawczyk na dwie strony .

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci