Menu

Bazinga

Felietonem w beton. Blog Polaka gorszego sortu, do tego cyklisty.

Przepis na sukces z górnej półki.

bazinga

"Nikt lepiej niż ona nie rozumie dzisiejszych czasów. Bo żyjemy w epoce remiksu, sampla i mash-upa - czyli utworu sklejonego z fragmentów już istniejących", "(...) Kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach jest umiejętność bycia wtórnym tak, żeby być jednocześnie oryginalnym" - Wojciech Orliński w felietonie w dzisiejszej "Wyborczej" o nijakiej Lady Gaga, której wg Orlińskiego nie można nie lubić. "A ja jej nie cierpię!" - zaznacza dziennikarz "Wyborczej".

Bazinga! - Abstrahując od ogólnoświatowej dyskusji nad kobiecością Lady Gagi (precyzyjniej problem ujmując nad zaliczaniem Lady Gagi do płci pięknej, czemu przeczy anatomia jej czaszki i żuchwy), felieton Wojciecha Orlińskiego wyjaśnia geniusz jego twórczości - Wojciech Orliński rozkłada realną rzeczywistość* na części pierwsze aby złożyć je w nową, oryginalną rzeczywistość. Co, jak widać po przykładzie Lady Gagi i dziennikarza "Wyborczej" jest kluczem do sukcesu ;)

* w ramach oryginalności odrzucam słowa na "t" jako nieistniejące i zwrot "realna rzeczywistość" uznaję za redundantne połączenie wyrazowe.

© Bazinga
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci